Bizi takip edin

Ekoloji

Büyüknohuçu çiftinin kızları: Cinayet vahşice ve organizeli!

->

-> 12

Finike’de taş ocaklarına karşı çıktıkları için tetikçiler tarafından evlerinde katledilen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu’nun çocukları Emine Büyüknohutçu soruşturma ilişkin taleplerde bulundu. Büyüknmohutçu, deliller ve şüphelinin çelişkili ifadeleri göz önüne alındığında, olayın birden fazla kişi tarafından ve planlanarak vahşice işlenmiş organize bir suç olduğunu söyledi

Antalya’nın Finike ilçesinde taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleden dolayı evlerinde katledilen Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin kızları Emine Büyüknohutçu, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşları katıldı. Cinayete ilişkin yürütülen soruşturmayı eleştiren Büyüknohutçu, cinayetin organizeli işlendiğine dikkat çekti.

41 gün geçti

Cinayetin üzerinden 41 gün geçtiğine dikkat çeken Büyüknohutçu, “Bu korkunç saldırının üzerinden 41 gün geçmiş durumda. 41 gün önce de ifade ettiğimiz gibi; her ne kadar cinayetin faili yakalanmış ve suçunu ifade etmiş olsa da bu katliamın karanlık noktalarının henüz açığa çıkarılmamış olduğu kanısındayız. Bu süre zarfında çeşitli yayın organları aracılığı ile sizlerin de bildiği gibi bazı mektuplaşmalar, ifade değişiklikleri ve çelişkili ifadeler ortaya çıktı. Yaşananlar aklımıza şahsın tehdit edilme ihtimalini ve olayın münferit bir dava dosyası olmayışını, aksine derinlemesine araştırılması gereken organize işlenmiş bir cinayet olduğunu getirmekte. Bu durum yaşam savunucusu dostlarımızı ve ailemizi oldukça rahatsız etmekte. Cinayeti üstlenen şahsın katil sıfatıyla tutuklanması bu olayın altında yatan başka nedenler ve azmettiricilerinin olmadığı, dolayısıyla münferit bir dava dosyası olduğu anlamını taşımamakta” dedi.

Soruşturma derinleştirilmeli

Deliler ve şüphelinin çelişkili ifadeleri göz önüne alındığında olayın birden fazla kişi tarafından ve planlanarak, vahşice işlenmiş organize bir suç olduğunu düşündürdüğünü kaydeden Büyüknohutçu, “Şahsın verdiği ifadeler ve toplanan deliller doğrultusunda soruşturmanın derinleştirilmesini ve olaya iştirak eden kişilerin ortaya çıkarılmasını talep etmekteyiz. Bu davada olduğu gibi anne ve babamızın öncülüğünde başlatılan çevre mücadelesinin, usulsüz faaliyet gösteren mermer ocaklarına karşı açılmış ve açılacak olan tüm davaların da takipçisi olacağız” diye konuştu.

ANTALYA