Bizi takip edin

Yaşam

Ceylin Atik için savcılıktan açıklama…

->

-> 12

Evinin önündeki parkta oynarken kaybolan, 3 gün sonra komşularının evinde cansız bedeni bulunan Ceylin Atik soruşturmasıyla ilgili Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı açıklamalarda bulundu

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, evlerinin önündeki parkta oyun oynarken kaybolan ve 3 gün sonra komşusunun evinde cansız bedeni bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik ve sonrasında yaşanan soruşturma süreciyle ilgili savcılık tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, Ceylin’in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınıp tutuklanan şüphelilerden Ş.T., eşi S.T.’nin daha önce ölen iki kız çocuklarıyla ilgili de ayrıca inceleme ve araştırma yapıldığı kaydedildi.

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin tarafından yapılan yazılı açıklamada, 10 yaşındaki Ceylin Atik’in ailesine tehdit mesajı gönderenin tespit edildiği belirtildi. Zanlılardan M.S.’nin, polisteki ifadesinde suçlamayı kabul ettiği belirtildi. Açıklama’da şüpheliler Ş.T., eşi S.T. ve üvey annesi R.Ö.’nün hakkında iştirak halinde tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek, bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla çocuğa karşı kasten öldürme suçundan sevkedildikleri Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı” denildi.

Savcılık tarafından yapılan açıklamada “Olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürerken, şüpheliler Ş.T. ve S.T.’ nin önceki tarihlerde ölen iki çocuğu ile ilgili de ayrıca inceleme ve araştırma yaptıldğı” belirtildi. Ayrıca soruşturma kapsamında gerek görülürse, ölen iki çocuğun mezarları açılabilecek.