Bizi takip edin

Haber

Belediye cenaze aracı ve taziye için yer vermedi

->

-> 344

Gözaltında intihar ettiği iddia edilen Murat Araç, Ceylanpınar’da polis ablukası altında toprağa verildi. Antalya’dan Urfa’ya getirilen cenaze için nakil aracı verilmezken, Ceylanpınar Belediyesi de cenaze aracı ve taziye yeri vermedi

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde önceki gün yol denetimi sırasında gözaltına alınan ve Antalya Emniyet Müdürlüğü binasından atlayarak intihar ettiği ileri sürülen 19 yaşındaki Murat Araç’ın cenazesi, Riha’nın (Urfa) Serêkanî (Ceylanpınar) ilçesinde sabaha karşı toprağa verildi. MA’nın verdiği bilgiye göre, Adli Tıp Kurumu’ndaki (ATK) otopsi işlemlerinin ardından Antalya’dan Riha’ya getirilen cenaze için yapılan tüm girişimlere rağmen aileye nakil aracının verilmediği öğrenildi.

Polis ablukası altında cenaze…

Sabaha karşı polis ablukası altında Serêkanî’ye varan cenaze, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki aile evine getirildi. Mezarlığa götürmek için belediye araç vermeyince cenaze, Ceylanpınar İlçe Mezarlığı’na ailenin imkanlarıyla getirildi. Burada dini vecibeleri yerine getirilen Araç, sabahın ilk ışıklarıyla toprağa verildi. Araç vermeyen Ceylanpınar İlçe Belediyesi taziye içinde yer vermedi. Bunun üzerine aile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki bir evin avlusuna kurulan çadırda taziyeleri kabul etmeye başladı.

‘Yüzünde ve ensesinde darp izleri vardı’

Otopsi işlemlerinin ardından cenazeyi gören ağabey İlhan Araç da, kardeşinin kafasında 16 ile 17 dikiş bulunduğunu ve bunun otopsiden kaynaklı mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını bilmediğini söyleyerek, “Kardeşimin başına ne geldiyse emniyette geldi” ifadelerini kullanmıştı. Cenazeye ilişkin bilgi veren baba Mehmet Araç ise, çocuğunun özelikle ensesinde morlukların ve darp izlerinin bulunduğunu belirterek, aynı morlukların yüz kısmında mevcut olduğunu söyledi.

HABER MERKEZİ